Байерн стана предсрочно шампион на Германия за 24-и път

loading...

Най-титулуваният немски тим Байерн Мюнхен победи Херта с 3:1 в мач от 27-и кръг на Бундеслигата и стана предсрочно шампион на страната за 24-и път в историята си.

В двубоя на Олимпийския стадион в Берлин резултатът бе открит от халфа на баварците Тони Кроос още в шестата минута, а в 14-ата Марио Гьогце удвои преднината. През второто полувреме колумбийският нападател на столичани Адриан Рамос върна един гол от дузпа (66`), но в 79-ата мин. Франк Рибери сложи край на спора, оформяйки крайното 3:1. Холандското крило на Байерн Ариен Робен изигра снощи своя мач №100 в Бундеслигата. Със 77 точки отборът на Пеп Гуардиола е недостижим 7 кръга преди края на първенството. Байерн завоюва 24-ата си шампионска титла. На второ място по брой победи в първенството е Нюрнберг - 9. В дебютния си сезон начело на Байерн Гуардиола спечели три трофея - Суперкупата на УЕФА през август 2013 г., световния клубен шампионат през декември и сега първенството на Германия. /БГНЕС